Nálunk most mindkét gyerek beteg . Bár a kisebbiket le lehet kötni egy egyszerűbb játékkal is, a nagyobbnak már ki kell találni valami olyat, ami felkelti az érdeklődését és le is köti legalább 5 percre. Szeret 'alkotni', ahogy a legtöbb 3 év körüli, de rövid időn belül otthagy csapot-papot, hogy másik játék után nézzen.
Ezért ideális móka lehet a hűtőmágnes készítés. Több rövidebb folyamatrésze van, ezért pont annyi ideig kell vele foglalkozni, ameddig izgalmas a lurkóknak.
1. lépés - Kavicsgyűjtés
Ideális esetben ezt nem a betegség alatt intézi az ember, hanem a tavasztól őszig tartó időszakban a gyerekek által lelkesen összegyűjtött alapanyagok állnak rendelkezésre.
2. lépés - Festés
Bármilyen festék jó hozzá, a legegyszerűbb egy gyerekbarát vízfesték, továbbá kellenek még ecsetek. Mi első körben az ovis jelet festettük meg, aztán ezen felbuzdulva következhetett a katicabogár, a pillangó, és innen már csak a képzelet szabhat határt. Ügyesebbek akár képkirakót is fabrikálhatnak a sok apró részből. A fetsék száradásáig pedig jöhet valami más játék vagy orrcseppezés, teafőzés és más 'finomságok'.
3. lépés - Lakkozás
Mi sima átlátszó körömlakkot használtunk, amit én vittem fel a felületre, de szigorú felügyelet mellett a gyerek is húzhatott pár csíkot. Én sokáig nem engedtem neki, mert abból indultam ki, hogy a lakk 'illata' általában fejfájást okoz (legalábbis nálam...). Amíg szárad, nyugodtan ki lehet tenni az ablakpárkányra, vagy az erkélyre. Gyorsabban is szárad és a lakkszag is kint marad.
4. lépés - Mágnes ragasztás
Ehhez lehet vágható mágnescsíkot, vagy kisebb-nagyobb mágnesgombot használni attól függően, hogy mekkora a kavicsunk. Mi ragasztópisztollyal rögzítettük, de lehet pár csepp pillanatragasztóval is próbálkozni. A lényeg, hogy biztosan fogjon. És kész is van!
A gyerekek kreatív megoldásaiból lesznek később a legszebb emlékek!
U.i.: Ha már szinte kövünk van és nem is kavicsunk, a lakkozás után használhatjuk iratnehezéknek is!